Mókus csoport

Óvodapedagógus és tagintézmény vezető: Paulikné Horváth Anna
Óvodapedagógus: Ádámné Incze Szilvia
Dajka: Molnár Brigitta

Az óvoda Mókus csoportjába jelenleg 25 gyermek jár. A csoportot két óvodapedagógus és egy dajka terelgeti.
Minden ősszel nagy szeretettel várjuk a csoportunkba bekerülő kicsiket, akiknek igyekszünk, egyénre szabottan elegendő időt és figyelmet biztosítani a beszokásukhoz. Szem előtt tartva az eltérő szülői elképzeléseket is.
A vegyes életkorú összetételnek köszönhetően, nagyfokú rugalmasság jellemzi életünket. Egyrészt minden évben egy új struktúrájú csoporthoz kell igazítani tevékenységeinket, prioritásainkat, másrészt széleskörű differenciálás szükséges.
Az óvodai csoportunkban a mindennapok legfontosabb tevékenysége a szabad játék a teremben és az udvaron egyaránt. Meggyőződésünk, hogy ez teszi lehetővé a gyermekek legsokoldalúbb fejlődését. Igyekszünk mindenféle időjárási körülmények között szabad levegőn játszani, ezért kérünk gumicsizmát, minden kisgyereknek. Szerencsés helyzetben vagyunk, mert egy rövid sétával elérhető a dinnyési Fertő, ahol legelésző állatokat láthatnak (etethetnek), akár madárrajokat is megfigyelhetnek, de ez a helyszíne a nagy futkározásoknak is.
A foglalkozások tervezésében a néphagyományok szeretete vezérel bennünket, igyekszünk megtalálni a módját, miként lehet átültetni mindezt a XXI. századba értékcsökkenés nélkül. Szeretnénk, ha ezek a gyerekek is elsajátítanák a népi gyermekdal kincset, ezért sokat éneklünk, játszunk népi énekes játékokat. Preferáljuk a természetes anyagokkal való tevékenykedést és az újrahasznosítást. Az ünnepeink is elsősorban néphagyományokhoz kapcsolódnak, a családokkal közös ünnepeken/eseményeken fontos, hogy a gyerekek élvezzék a csoportos játékos előadást.
Elsődleges célunk, hogy a gyerekek biztonságban, otthonosan érezzék magukat. Igényeikhez igazodva sokat vannak ölben, fogjuk kezüket, altatásnál simogatjuk fejüket. Úgy képzeljük el, hogy a családi fészekből hozzánk kerülő kicsik, olyanok, mint egy rózsabimbó, amely az évek folyamán kinyílik, virágba borul, önbizalommal, magabiztosan fordul a környezete felé. A mi feladatunk, hogy minden szeretetünkkel, figyelmünkkel támogassuk őket ezen az úton.