Maci csoport

Harmati Orsolya

Dajka:
Haszon Szilvia

Az óvoda Maci csoportjába jelenleg 22 gyermek jár.
Célunk, hogy különböző közösségből és az újonnan érkező kicsiket egy összetartó, befogadó, biztonságot nyújtó közösséggé formáljuk. egyéni képességeihez mérten fejlődjön személyiségük, barátokat szerezzenek a gyermekek. A mindennapokban legfontosabb tevékenység a közös játék, mese és vershallgatás, valamint kint a szabadban történő mozgás.
Az éves tervünket a jeles napokra, népszokásokra fűzzük fel. Az óvodánk kiemelt nevelési feladata a néphagyományok ápolása. Az óvodához közeli Fertő sok lehetőséget biztosít számunkra egész évben.
Szeretnénk elérni azt, hogy a gyermekek örömmel, vidám hangulatban érkezzenek az óvodánkba, a Maci csoportba.

Megértés
Alaposság
Családias légkör
Inger gazdag környezet

Következetesen építünk az egyéni bánásmódra és differenciálásra. Fontos számunkra, hogy gyermekek élményeken keresztül sok-sok tapasztalatot, ismeretet szerezzenek. Igyekszünk barátságos, elfogadó gyermekeket nevelni, akik empatikusan és segítőkészen fordulnak a társaik és tágabb környezetük felé.
Gyakoroljuk a társas együttélés szabályait. Szeretnénk, ha szociálisan érzékenyek lennének, olyan erkölcsi értékek, mint az igazmondás, segítségnyújtás, türelem, egymásra figyelés, bocsánatkérés a személyiségükbe épülne.
A családokkal való kapcsolat során törekedtünk, törekszünk az őszinte, nyílt empatikus légkör megteremtésére, mely elengedhetetlen az eredményes nevelő partneri kapcsolat kialakításához. A csoportnak zárt Facebook csoportja van, ahová a csoport, az óvoda életével kapcsolatos információkat tesszük közzé, így segítve elő a hatékony kommunikációt.
Összességében a csoportunk impulzív közösség, sok színes egyéniséggel, akikkel egy összetartó, egymást elfogadó, segítő kis közösséget alkotunk.